czwartek, 27 kwietnia 2017

Zapraszam do lektury „Kalejdoskopu”

Życie bloga nieco przygasło, bo siły witalne przeniosły się na inne pola działalności. Zapraszam do lektury majowego numeru „Kalejdoskopu. Magazynu kulturalnego Łodzi i województwa łódzkiego”. To drugi numer, jaki z redakcyjnym koleżeństwem przyszło mi przygotowywać i kolejny, który przynosi kroki ku wzbogaceniu, poszerzeniu i odświeżeniu formuły cenionego periodyku. Mamy nadzieję, że zmiany - począwszy od okładki - zostaną dostrzeżone. Czekamy na opinie.


Nowy numer, nowa okładka, nowy fotograf, nowi autorzy (autorki) wewnątrz, nowe cykle, nowy papier i nowy drukarz... i ten sam „Kalejdoskop” - dokładnie od 43 lat (patrz 3 str. okładki i edytorial). Poza tym w numerze m.in.:

♦ wywiad z Dominikiem Muśko, kierownikiem baletu Teatr Wielki w Łodzi tuż przed inauguracją Łódzkie Spotkania Baletowe - festiwal Teatru Wielkiego w Łodzi (nasz patronat medialny).

♦ Omówienia i refleksje po 23. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

A także...

♦ Recenzja wystawy malarstwa Jana Stanisławskiego w Muzeum Miasta Łodzi.

♦ O dotykaniu i przekraczaniu teatru, czyli podsumowanie akcji Dotknij Teatru.

♦ O randze Festiwal Szkół Teatralnych, którego 35. edycja odbędzie się w maju, mówią m.in. Wojciech Malajkat, Piotr Kruszczyński, Michał Staszczak.

♦ Wywiad z Ireną Santor, która w 31 maja otrzyma tytuł doktora honoris causa Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

♦ Recenzje z teatralnych premier FILOKLETA i CZAROWNIC Z SALEM (wersja poszerzona).

♦ W nowym cyklu ARTYŚCI DO PARY: Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, reżyser teatralna i filmowa oraz Hubert Kułacz, aktor, a wolnych chwilach lutnik, opowiadają o życiu twórczym i życiu ze sobą.

♦ Jak pisać dla dzieci o... wojnie? Piotr Grobliński omawia cykl wydawniczy  „Wojny dorosłych - historie dzieci” Wydawnictwa Literatura.

♦ Tylko w Łodzi: prorektor Uniwersytet Łódzkiego recenzuje wiersze z nowego tomu poetyckiego dyrektora Dom Literatury w Łodzi!

***
Najbliższy wpis blogowy - „Teatr w Łodzi: Kronika pełzającego kryzysu”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz